Patēriņa kredīts – risinājums liela apmēra izdevumu segšanai!

Apjomīgi izdevumi lielākoties ir iepriekš plānoti. Lai tādus veiktu, nepieciešams kādu laika periodu veikt uzkrājumus vai arī.. Ir arī cita iespēja, kas neliks sapņiem gaidīt mēnešus vai pat gadus, un tas ir – patēriņa kredīts.

Ar patēriņa kredīta palīdzību iespējams salīdzinoši īsā laika posmā saņemt lielu naudas summu, lai tērētu to dažādiem mērķiem. Par to, kas ir patēriņa kredīts, kādi ir galvenie šāda kredīta izsniegšanas noteikumi un kā izvēlēties pavisam īsā laika posmā piemērotāko kredītdevēju, lasi un noskaidro Credly.lv sagatavotajā rakstā!

Patēriņa kredīti kļūst no gada uz gadu arvien populārāki, līdz ar to palielinoties arī aizdevēju skaitam, kas, savukārt, nozīmē to, ka arvien grūtāk ir izvēlēties starp piedāvājumiem tā, lai iegūtu patēriņa kredītu ar izdevīgākajiem noteikumiem. Tāpēc izvēle ir jāveic pārdomāti.

Patēriņa kredīts un tam raksturīgākie izsniegšanas noteikumi

Kā jau ikvienam īstermiņa un ilgtermiņa aizdevumam, arī patēriņa kredītam ir savi izsniegšanas noteikumi. Tiem raksturīgs ir tas, ka:

 • saņemt iespējams diezgan lielu naudas summu, kas mērāma līdz pat 15 000 eiro, līdz ar to atmaksas termiņam kļūstot ilgākam, sasniedzot laika posmu līdz septiņiem gadiem;
 • būtiski kredīta saņemšanas iespējas var ietekmēt iepriekšējā kredītvēsture. Lielākā daļa aizdevēju, visticamāk, kredītu ar sliktu kredītvēsturi nepiedāvās saņemt, tāpēc tam, kā būsi veicis iepriekšējo kredītu atmaksu ir liela nozīme;
 • patēriņa kredītam ne vienmēr ir jānorāda galvotājs, kā arī jāieķīlā kāds īpašums. Patēriņa kredīts bez galvotāja ir pieejams, taču jārēķinās, ka aizdevējs šo var pieprasīt, lai nodrošinātos situācijai, ja Tu nevari turpināt atmaksāt aizdevumu;
 • tiek noteikts vecuma ierobežojums. Pie virknes kredītdevēju patēriņa kredītu nav iespējams saņemt cilvēkiem, kuri ir sasnieguši 18 gadu vecumu, lielākoties patēriņa kredītu izsniegšana tiek nodrošināta personām, kuras ir vismaz 20 vai 21 gadu jaunas. Tāpat vecuma ierobežojums attiecas uz vecāka gada gājuma cilvēkiem, jo šādu kredītu izsniedz personām, kas nav vecākas par 70-75 gadiem.

Protams, ir vēl citi ierobežojumi, taču tie katram aizdevējam, visticamāk, ir atšķirīgi. Viena no šādām pozīcijām ir procentu likme, ko katrs aizdevējs nosaka pats. Lai varētu salīdzināt visus kredītdevēju noteikumus vienkopus, ir pieejami rīki – kalkulatori, ar kura palīdzību salīdzināt piedāvājumu. Kāpēc tos ieteicams lietot un kā to darīt? Uzzini raksta turpinājumā!

Kredītdevēju salīdzināšana – kam tas nepieciešams?

Kredītu salīdzināšanai pie vairākiem kredītdevējiem, galvenokārt, ir izdevīgi, jo tādējādi iespējams izvēlēties tādu kredīta izsniedzēju, kurš piedāvā izdevīgākos atmaksas noteikumus, piemēram, zemāko procentu likmi vai lielāko naudas summu. Izdevīgākais patēriņa kredīts ir iespējams, ja rūpīgi izvēlēsies aizdevēju. Salīdzināt piedāvājumu pie Lendeeno.com ir ieteicams, jo:

 • tas ir vienkārši – nepieciešams vien veikt dažus pavisam vienkāršus soļus, lai iepazītos ar aizdevēju infomrāciju vienuviet;
 • tas ir ātri – nav jātērē laiks, lai apmeklētu katra aizdevēja mājaslapu un mēģinātu saprast, kāds ir viņu piedāvājums. 

Šāda veida salīdzināšana ir elementāra. Lai tā tiešām nesagādātu grūtības, raksta noslēgumā lasi, kā veikt kredītdevēju salīdzināšanu Lendeeno.com!

Ienāc Lendeeno.com, lai salīdzinātu!

Salīdzināšana Lendeeno.com portālā ir vienkārša! Nepieciešams:

 1. atvērt mājaslapas sadaļu “Patēriņa kredīts”;
 2. iepazīties ar svarīgāko informāciju par patēriņa kredītiem;
 3. salīdzināšanas rīkā ievadīt aizņēmuma summu un vēlamo atmaksas periodu;
 4. spiest “Meklēt izdevīgāko”.

Zem rīka tiks sarindoti aizdevēji. Tie, kuri būs aktīvi, piedāvās aizdevumu ar Tevis izvēlētiem noteikumiem. Kad esi veicis kredītdevēja izvēli, atver viņa mājaslapu un piesaki aizdevumu elektroniski!

Izvērtē aizdevējus, jo tas būtiski var ietekmēt to, kā tiks atmaksāts Tavs patēriņa kredīts. Vērā ņem visus atmaksas noteikumus un izvēlies drošu, godīgu aizdevēju. Ienāc Lendeeno.com un salīdzini piedāvājumu!

Algas kalkulators – palīgs kā darbiniekam, tā darba devējam!

Būt drošam par ikmēneša ienākumiem – šī sajūta ir patīkama ikvienam nodarbinātajam. Lai būtu pārliecināts, kādu algu saņems, protams, liela nozīme ir padarītajam darbam, arī darba devējam. Tomēr situācijās, kad ierastā darba alga mainās, ir nepieciešams saprast, kas tad sagaida darbinieku pēc tam, un tādās situācijās ne viens vien izmanto algas kalkulatoru. Kas ir algas kalkulators Aprekins.lv mājaslapā un kā to lietot, ja līdz šim nav nācies saskarties ar šādu online kalkulatoru? Lasi un uzzini rakstā! 

Algas aprēķina kalkulators darbojas kā palīgs dažādu profesiju pārstāvjiem. Kādas ir situācijas, kurās cilvēki tam dod priekšroku?

money and calculator

Aprekins.lv algas kalkulators – palīgs dažādās situācijās!

Bruto vai neto algas kalkulators sniedz dažādas priekšrocības, tāpēc tas ir tik bieži pielietots. Kādās situācijās šis kalkulators var būt īpaši noderīgs?

 1. Ja mainās alga. Darba algas kalkulators ļauj saprast, kāda atšķirība būs neto algā, ja darba devējs norādījis izmaiņas tieši bruto algā pirms nodokļu nomaksas, piemēram, paaugstinot to par 50 vai 100 eiro. 
 2. Ja plānots stāties darbā citur. Pieņemot darba piedāvājumu, ne vienmēr jaunais darba devējs ir norādījis neto algu, kas var radīt nesaprašanu, domājot par reāli nopelnītās naudas apjomu. Tādās situācijās pēc darba piedāvājuma apskates var noskaidrot, kāda būs ne vien nodokļos samaksātā summa, bet arī neto alga.
 3. Pārmaiņu gadījumā, kas skar ģimeni. Ja ģimenē ienācis jaundzimušais, ja bērns sasniedzis 18 gadu vecumu un citi notikumi – tas viss ietekmē nodokļu daudzumu, līdz ar to bruto un neto algas starpību, tāpēc situācijās, kad tuvojas kāds no šādiem notikumiem, vērts laicīgi aprēķināt, kādas izmaiņas tas nesīs ģimenes budžetā. 

Šādas situācijas ir aktuālas pilna laika vai pusslodzes darbiniekiem, autoratlīdzības veicējiem un citiem nodarbinātājiem. Bet tik pat ērti pielietojams ir algas kalkulators darba devējam – piemēram, ņemot darbā jaunu darbinieku, grāmatvedis var aprēķināt, kāda summa pienākas darbiniekam pēc nodokļu nomaksas. 

Kā darbojas algas kalkulators un kur tas ir pieejams?

Algas kalkulatoram internetā ir vairākas priekšrocības. Tas ir:

 • ērts – izmantot to vari no biroja, mājās, skatoties seriālu, vai ejot pa ielu, izmantojot vien kādu no viedierīcēm un interneta pieslēgumu;
 • bezmaksas – neatkarīgi no Tavas nodarbošanās, vecuma vai stāvokļa sabiedrībā, iespējams izmantot šo bezmaksas rīku internetā;
 • vienkāršs – lai uzzinātu, kāda neto alga gaidāma, nepieciešams veikt vien trīs darbības. 

Kādas tās ir? Par to lasi un uzzini raksta turpinājumā!

money and calculator

Trīs soļi līdz veiksmīgam aprēķinam!

Lai aprēķinātu, cik šomēnes nopelnīsi vai kādu algu izmaksāt saviem darbiniekiem, nepieciešams vien:

 1. ienākt Aprekins.lv mājaslapā un tur atvērt algas kalkulatoru;
 2. ievadīt nepieciešamos datus, kas prasīti – mēnešalgu, apgādājamo personu skaitu, neapliekamo minimumu u.c.;
 3. spiest pogu “Aprēķināt” un iepazīties ar rezultātiem.

Aprekins.lv pieejamais kalkulators ir viegli saprotams, bet eksistē arī citi kalkulatori, piemēram, vid algas kalkulators.

Algas aprēķināšana, izmantojot Aprekins.lv

Aprekins.lv mājaslapā pieejama informācija ne vien par algas aprēķināšanu un pats kalkulators, bet arī:

 • apraksts par to, kas ir algas kalkulators un kā to izmantot savām vajadzībām;
 • kādi nodokļi ir piemērojami dažāda veida darba veicējiem;
 • kas ir bruto un neto alga un kā to atšķirt u.c.

Ienāc Aprekins.lv un iepazīsties, kāds izskatās algas kalkulators, kā arī aprēķini gaidāmo algu pats, lai plānotu savus ienākumus gudri!

Maksātnespēja – ko tas nozīmē, domājot par nākotnes iespējām?

Aizņemoties naudu lielos apmēros, tam līdzi nāk arī lieli mērķi, taču ne vienmēr reālā dzīvē viss izdodas, kā cerēts. Lai palīdzētu cilvēkiem, kuri finansiālo apstākļu maiņas rezultātā vairs nespēj pildīt kredītsaistības, ticis izveidots maksātnespējas process. Kā to pieteikt, kas ir maksātnespēja un ko par to der zināt? Par visu uzzini raksta turpinājumā!

Maksātnespējas process un norise – kas tas ir?

Par maksātnespējīgu personu var kļūt dažādu profesiju pārstāvji. Pastāv fizisku personu maksātnespēja, kas nozīmē, ka ir iestājusies maksātnespēja privātpersonām vai maksātnespēja juridiskām personām. Maksātnespēja fiziskām personām ir process, kuru var piešķirt tikai tiesa, tāpēc, lai to saņemtu, nepieciešams iesniegt pieteikumu. Bet kāds ir maksātnespējas process?

Visa sākumā – dokumentu izskatīšana

Pēc tam, kad tiesa saņēmusi pieteikumu, tā izskata saņemto informāciju, kas parasti ilgt astoņu dienu laikā. Tā kā dokumentu izvērtēšana notiek neklātienē, nav nepieciešams rīkot tiesas sēdi un uz vietas aicināt personu, kura pieprasa savu maksātnespēju. 

Pirmā fāze – bankrota procedūra

Kad nolemts par maksātnespējas procesa uzsākšanu, iestājas pirmā fāze – bankrota procedūra. Tad tiek arī apstiprināts saistību dzēšanas plāns un tiek iecelts maksātnespējas administrators, kurš veic šo bankrota procerūdu – pārdod visu parādnieka īpašumā esošo kustamo un nekustamo mantu. Izņēmums ir tādas mantas, kuras nepieciešamas darbam, kā arī nav lietderīgas, taču par to spriež nevis parādnieks, bet maksātnespējas administrators. Tas ir garš process, un mantas pārdošana ilgst apmēram sešus mēnešus. Ja nav mantas, kuru pārdot, bankrota procedūra ir īsāka – pāris mēneši. 

Noslēdzošā fāze – saistību dzēšana

Kad pārdota īpašumā esošā manta un nauda atdota kredītdevējam, sākas noslēdzošā fāze – saistību dzēšana. Pēc tās persona atgūst savu kredītspēju, un ir dzēsts parāds kredītdevējam. Šis process, atkarībā no parāda apmēriem, ilgst viena līdz trīs gadu garumam. Šis ir periods, kad parādnieks, saskaņā ar saistību dzēšanas plānu, kuru apstiprinājusi tiesa, trešdaļu no ikmēneša ienākumiem maksā kreditoriem, lai segtu savu parādu. 

Maksātnespēja – ko der atcerēties?

Uzņēmuma maksātnespēja un bankrots prasa līdzekļus. Lai arī šis process atvieglo parādnieka situāciju, jārēķinās ar dažādiem noteikumiem, kas aprakstīti maksātnespējas likumā. Tas nosaka, piemēram, kāda ir galvotāja maksātnespēja, kāda ir paša parādnieka maksātnespēja, kas ir maksātnespējas reģistrs, kurā tiek atzīmēti visi parādnieki, un citus noteikumus. Ko der atcerēties?

Ir noteikumi, kas paredz, kādas personas var iegūt maksātnespējas statusu. Piemēram, cilvēka parādsaistībām ir jābūt lielākām par 5000 eiro, ir jābūt nodokļu maksātājam un citi noteikumi. 

Maksā par visu. Lai arī process nosaka, ka personai nav līdzekļu, ar kuriem segt parādus, lai panāktu maksātnespējas statusu, nepieciešami aptuveni 2500 eiro. Tas nosegs gan maksu administratoram, gan pieteikuma iesniegšanu, plāna apstiprināšanu un citas izmaksas. 

Ir arī alternatīvi risinājumi situācijās, kad vēlas iegūt maksātnespējas statusu. Kādi tie ir?

Risinājumi katram

Ne vienmēr galvotāja tiesības paliks nemainīgas. Reizēm, konsultējoties ar juristu, iespējams panākt, ka, līdz ar parādnieka saistību dzēšanu var tikt dzēstas arī galvotāja saistības ar kredītdevēju. 

Maksātnespēja un tās process ir sarežģīts, tāpēc, pirms spert tik nozīmīgu soli un iesniegt pieteikumu tiesā par procesa sākšanu, ieteicams rūpīgi izvērtēt šībrīza situāciju. Šādās situācijās ir pieejami konsultanti, kas sniedz atbildes uz interesējošiem jautājumiem un ļauj aptvert situāciju. Šādu iespēju piedāvā arī Netcredit.lv – apmeklē mājaslapu un piesaki savu konsultāciju pie eksperta arī Tu!

Padomi pērkot lietotu datoru

Neskatoties uz citām tehniskajām iekārtām, datora iegādei parasti ir nepieciešams nedaudz vairāk modrības. Šeit ir daži padomi un triki, kas palīdzēs jums atrast lielisku lietotu datoru.

Svarīgas detaļas, kas jāpārbauda

Galvenās sastāvdaļas, kurām jāpievērš uzmanība, ir procesors (tips un ātrums), atmiņas apjoms un operētājsistēmas veids. Jums vajadzētu arī apskatīt tālāk norādītās detaļas:

 • cietie diski;grafiskā karte (-es);
 • monitoru;
 • ekrāns;
 • Skaņas karte.
 • Mac datorā neaizmirstiet pārbaudīt tā izlaišanas datumu (lai uzzinātu tā paaudzi).

Datora „dzīve”

Pēc tam, kad esat pārliecinājies, ka visas detaļas ir funkcionālas un atbilst jūsu reklamētajam stāvoklim, mēģiniet uzzināt, ko lietoja dators. Ilgstošu videospēļu stundu spēlēšana mēdz riept iekšējos komponentus, īpaši, ja procesors ir darbojies ar pilnu jaudu ievērojamu laiku.

Klēpjdators, kas ir daudz ceļojis un ir cietis no bojājumiem, būs jutīgāks pret vājākiem cietajiem diskiem.

Tomēr uzskatiet, ka pat labi uzturētam datoram var rasties problēmas, kas saistītas ar plānoto novecošanu vai vienkāršu tehnisku kļūmi. Novērtēšanas procesā vienlīdz svarīgi būs veselais saprāts un dziļa novērošanas sajūta.

Datora atmiņa

Pirms pirkuma pabeigšanas pārliecinieties, vai datorā nav personas datu, un pārbaudīt, vai ir instalēta kāda programmatūra, un, ja tā ir, apstipriniet, ka tie ir iekļauti pārdošanā. Šādā gadījumā pārliecinieties, vai piekļuves taustiņi ir iegūti, lai tos varētu izmantot.

Atver acis

Vizuāli pārbaudot datoru, kuru plānojat iegādāties, nav mazāk svarīgi, nekā pārbaudīt tās detaļas. Pārdevējam lūdziet to atvērt, lai redzētu sastāvdaļas un to stāvokli, nemaz nerunājot par tīrību, kas parasti var atklāt tās vispārējo veselību. Pārbaudiet, vai kartes ir labi uzstādītas, un visas sastāvdaļas ir ievietotas, pēc tam, kad pieskārās strāvas padevei, lai izlādētu kādu no jūsu statiskajām elektrībām.

Jautājiet arī pārdevējam, vai viņam joprojām ir oriģinālās kastes ar garantijas dokumentiem un instrukciju bukletiem, kā arī īpašām perifērijas ierīcēm un piederumiem.

Jā, bet par kādu cenu?

Lietotu datoru tirgū ir aptuveni 30% atšķirība jaunā datora vai komponentu vai datoru cenu ziņā ļoti labā stāvoklī. Jo vecāka ir un izskatās, jo lielāka ir cena.

Kas attiecas uz Mac, pārdošanas cena joprojām ir nedaudz augstāka nekā vairumam datoru, kas ir spēkā arī jauniem modeļiem. Tīmekļa vietne http://www.mac2sell.net/ sniegs jums reālu pārskatu par cenu, kādu jūs sagaidāt konkrētam modelim.

Likumīga iegāde

Īpaši klēpjdatoriem pārliecinieties, vai:

 • Uzlīmes ar sērijas numuriem joprojām ir uz tās. Ja tie nav, un pārdevēja pamatojums ir neskaidrs, jautājiet par datora saturu.Klēpjdatorā vēl nav personiskas informācijas.
 • Ja jūs pērkat jaunu datoru no lietotā tirgus, pārliecinieties, vai jums ir rēķins vai garantija, un pārbaudiet tā leģitimitāti.
 • Protams, oriģinālo kabeļu, iepakojuma, bukletu, garantiju un rēķinu klātbūtne ir labs īpašnieka likumības apliecinājums.

Diemžēl neatrodas drošs risinājums pret zagtām precēm, kas tiek pārdotas tālāk. Mac datoriem ir lietojumprogramma “Meklējiet manu Mac”, kas nodrošina tālvadības bloķēšanu, ja tā ir aktivizēta. Tāpēc esiet uzmanīgi. Ja cena ir pārāk zema, uzdodiet vairāk jautājumu!

Visbeidzot, neaizmirstiet pievērst īpašu uzmanību šādiem trim padomiem:

 • Ja jums ir teikts, ka joprojām ir garantijas, pārliecinieties, ka jums ir dokumenti.
 • Lūdziet programmatūras piekļuves taustiņus, lai pārliecinātos, ka tie ir derīgi, ja nepieciešams pārinstalēt jebkuru no tiem.
 • Pārliecinieties, vai sērijas numuri joprojām ir redzami.