Ātrie kredīti bez darbavietas – ko ņemt vērā?

Arvien vairāk cilvēku mūsdienās iegūst ikmēneša ienākumus no dažādiem alternatīviem veidiem. Ir cilvēki, kas izīrē mājokļus, tādā veidā iegūstot papildus naudas līdzekļus katru mēnesi, ir arī tādi, kas investē naudu dažādās lietās, piemēram, akciju tirgos, valūtās, kā arī citviet. Tādā veidā bieži vien cilvēki ir spējīgi iegūt pat lielākus ikmēneša ienākumus nekā strādājot algotu darbu. Tieši tāpēc mūsdienās pieejami arī ātrie kredīti bez darba vietas.

Vai ir pieejami ātrie kredīti bez darba vietas?

Lai gan ir pierasts dzirdēt, ka aizdevums pārsvarā tiek piešķirts tikai cilvēkiem, kuriem ir regulāri ienākumi, aizdevēji, ņemot vērā mūsdienu tendences, kad cilvēki iegūst ienākumus arī no dažādiem alternatīviem veidiem, ir veikuši vairākas izmaiņas savās prasībās, tādā veidā piedāvājot aizņemties arī cilvēkiem, kuriem nav algots darbs.

Kāda ir aizdevuma piešķiršanas kārtība?

Ja esi izlēmis noformēt aizdevumu, tad, protams, nepieciešams rēķināties ar to, ka tiks ņemti vērā vairāki būtiski kritēriji, lai lemtu par to, vai piešķirt aizdevumu. Daži no tiem ir:

  • Vecums – pārsvarā kredīts internetā bez darba vietas tiek piešķirts no 21 gada vecuma
  • Ikmēneša ienākumi – aizdevums tiks piešķirts, ja ikmēneša ienākumi būs stabili
  • Kredītvēsture – ja pagātnē ir nenomaksāti kredīti, ir iespēja, ka aizdevums tiks atteikts

Šie ir daži būtiski faktori, ko aizdevējs noteikti ņems vērā, ja būsi izvēlējies noformēt aizdevumu.

Cik lielu naudas summu varēšu aizņemties?

Katram aizdevējam ir izveidots savs piedāvājums, tāpēc noteikti nepieciešams salīdzināt visus pieejamos aizdevējus, lai varētu atrast tieši sev piemērotāko variantu un saprastu, vai ātrie kredīti Latvijā ir piemēroti tev.  Arī aizdevuma termiņš katrai kredītkompānijai ir cita, tāpēc svarīgi saprast, kurš no piedāvājumiem ir pats piemērotākais tieši tavai situācijai.

Viens no variantiem, lai uzzinātu kādas summas piedāvā katrs aizdevējs, protams, ir izmantojot internetu un meklējot visu nepieciešamo informāciju aizdevēja mājaslapā, tomēr daudz ērtāks variants ir izmantot kādu no kredītu salīdzināšanas lapām, lai pāris minūšu laikā iegūtu visu nepieciešamo informāciju par aizdevējiem, lai saprastu, kuru aizdevēju piedāvājuma klāstā ir ātrie kredīti ar sliktu kredītvēsturi bez darba vietas.

Kā iegūt aizdevumu bez darbavietas?

Ja esi izlēmis noformēt aizdevumu bez darbavietas, ir nepieciešams izvēlēties vienu no aizdevējiem pie kura esi gatavs noformēt aizdevumu. Aizdevēju skaits Latvijā ir gana liels, tāpēc noteikti varēsi atrast tieši sev piemērotāko variantu, pirms tam salīdzinot visus iespējamos variantus, tādā veidā varēsi uzzināt arī to, kuri ir jaunākie ātrie kredīti Latvijā. Izvēloties aizdevēju noteikti pievērs uzmanību vairākām lietām:

  • Aizdevuma summa – summas atšķiras, tāpēc nepieciešams izvēlēties tieši sev piemērotāko variantu
  • Aizdevuma atgriešanas termiņš – katrs aizdevējs nosaka termiņu pēc kura nepieciešams kredītu atgriezt
  • Procentu likme – vislabāk izvēlēties aizdevēju ar zemāko procentu likmi, jo tādā veidā tev nebūs jāpārmaksā
  • Vecuma ierobežojums – ir aizdevēji, kuri piedāvā noformēt aizdevumu no 18 gadiem, kā arī piedāvā noformēt aizdevumu bez darba vietas no 19 gadiem bet pārsvarā šāda opcija pastāv no 21 gada vecuma

Ātrie kredīti bez darba vietas, protams, ir lielisks veids, kā iegūt papildus naudas līdzekļus, tomēr nekādā gadījumā nevajadzētu noformēt šo kredīta veidu, ja zini, ka pēc noteiktā termiņa nespēsi veikt kredīta atmaksu! Ātrie kredīti ilgtermiņā nav izeja no finanšu problēmām, tāpēc pret aizdevumu noformēšanu nepieciešams attiekties ar lielu atbildības sajūtu. Ja vēlies uzzināt vairāk par kredītiem un salīdzināto tos, tad dodies uz Comparo – salīdzināšanas portāls.

Kur internetā salīdzināt visus ātros kredītus?

Ātrie kredīti, pateicoties to ātrājai un vieglajai noformēšanai, ir kļuvuši par daudzu cilvēku primāro izvēli, kad nepieciešams aizdevums ikdienas tēriņiem. Tomēr izvēlēties īsto un piemērotāko aizdevēju plašajā piedāvājumu klāstā nav nemaz tik viegli, un, lai lieki nezaudētu līdzekļus, ir vērts veltīt mazliet vairāk laika aizdevēju salīdzināšanā, lai izvērtētu katru no iespējām.

Kādi ir šobrīd pieejamie ātro kredītu uzņēmumi Latvijā?

Mūsdienās ātro kredītu noformēšanu nodrošina vairāki uzņēmumi, pietam ik gadu šo kredītdevēju skaits turpina pieaugt. Parasti ātros kredītus piedāvā privāti nebanku aizdevēji, kuru piedāvājumos raksturīgas izdevīgas noformēšanas maksas, ātrs serviss un individuāla pieeja, taču, lai arī cik labs iespaids nerastos par kredītdevēju, nekad nedrīkstam zaudēt modrību. Vienmēr jāpieivērš uzmanība arī procentu likmēm, kredīta nosacījumiem, kā arī citu klientu pieredzes stāstiem par sadarbību ar konkrēto aizdevēju.

Šobrīd Latvijā ir gan aizdevēji, kas darbojas jau gadiem ilgi, kā piemēram, 4Finance, gan aizdevēji, kuri savu darbību uzsākuši pavisam nesen, piemēram, Bino.lv. Ar kredītdevējiem, kas tirgū darbojas jau gadiem ilgi, varam justies droši, jo šie uzņēmumi sevi jau pierādījuši ar ilggadēju darbību, un par šiem kredītdevējiem varam uzzināt arī caur līdzšinējo klientu atsauksmēm, bet, kad izvēlamies sadarboties ar jaunu un vēl nezināmu aizdevēju, ir ļoti svarīgi izpētīt visus kredītlīguma punktus un pārliecināties, ka aizdevuma noformēšana ir droša un bez slēptiem nosacījumiem.

Kā tos salīdzināt, lai izvēlētos labāko?

Lai padarītu izvēli vieglāku, ir izveidotas arī vairākas interneta vietnes, kā piemēram NetCredit.lv, kur redzami visi ātrie kredīti internetā salīdzini tur esošos piedāvājumus un tādējādi atrodi izdevīgāko! Šajās vietnēs varam redzēt gan aktīvos aizdevējus, gan viņu tābrīža piedāvājumus, tostarp procentu likmes, iespējamās aizdevuma summas un termiņus, kas ļauj pārskatāmi izvērtēt, kurš no aizdevējiem ir Jums piemērotākais.

Izvēloties aizdevēju, ir svarīgi ievērot ne tikai to, kādas ir piedāvātās aizdevuma summas, bet arī īpaša uzmanība jāpievērš procentu likmēm, soda procentiem un piedāvātajiem risinājumiem, ja aizdevumu neizdodas atmaksāt noteiktajā laikā. Dažreiz ātrais aizdevums var likties ļoti izdevīgs, it īpaši, ja tas tiek piedāvāts bez maksas, taču vēlāk, ja neizdodas kredītu atmaksāt tam paredzētajā termiņā, daudzi kredītņēmēji pārmaksā lielas summas, sedzot soda procentus vai veicot papildus pārskaitījumus termiņu pagarināšanai.

Pēc kādiem kritērijiem šie uzņēmumi izvērtē, kam aizdot un kam nē?

Izvēlēties aizdevēju ir tikai viens no soļiem, pēc tam nākas atklāt, ka ne visi aizdevēji ir ar mieru piešķirt mums nepieciešamo summu, it īpaši, ja tas ir aizdevējs, kas piedāvā visizdevīgākos kredītnosacījumus. Jo izdevīgāki, zemāki aizdevuma procenti, jo augstākas ir kredītdevēja prasības – nepieciešami augsti, regulāri ienākumi, kā arī ļoti liela nozīme ir pozitīvai kredītvēsturei. Ja agrāk Sms kredīti tika piešķirti viegli un bez papildus prasībām, tad šodien, dažādu regulējumu un noteikumu dēļ, kredītdevēju prasības ir augušas, lai pasargātu abas puses no nepatīkamiem starpgadījumiem un finanšu grūtībām.

Lai palielinātu savas iespējas saņemt aizdevumu, jau savlaicīgi rūpējieties par savu finanšu drošību un, uzņemoties jebkādas saistības, pildiet tās godprātīgi. Tas attiecas gan uz kredītu savlaicīgu apmaksu, gan uz jebkuru citu saistību izpildi, piemēram, ikmēneša rēķini par elektrību vai mobilajiem sakariem. Arī šādu rēķinu neapmaksāšana var vēlāk mazināt Jūsu iespējas saņemt kredītu.

Kā pārliecināties, ka esi izvēlējies labāko aizdevēju?

Kad kredīts ir izvēlēts un esat pārliecinājies, ka atbilstat aizdevēja prasībām, vēlreiz rūpīgi iepazīstieties ar kredīta nosacījumiem pirms apstiprināt savu pieteikumu, it īpaši, ja klientu atsauksmes par šo aizdevēju dalās. Lai pilnībā pārliecinātos, ka esat izvēlējies labāko no iespējamajiem risinājumiem, atkārtoti salīdzini visus ātros kredītus internetā, turklāt, ja iespējams, dariet to dažādos salīdzināšanas portālos, jo dažreiz informācija šajās vietnēs var atšķirties.

Pat ja procentu un nosacījumu ziņā izvēlētais aizdevējs liekas labākā no izvēlēm, papildus izvērtējiet arī to, cik ilgi šis uzņēmums jau darbojas, kāda ir tā vēsture un vai varat tam uzticēties. Vislabākais veids, kā par to pārliecināties, ir citu cilvēku atsauksmes, it īpaši, ja ar pieredzi var dalīties kāds pazīstams cilvēks, kurš nesen izmantojis šī aizdevēja pakalpojumus. Tādējādi, mācoties caur citu pieredzi, varam izvairīties no kļūdām un liekiem sarežģījumiem.

Protams, daudzu kredītņēmēju negatīvā pieredze sākas brīdī, kad neizdodas kredītu atmaksāt tam paredzētajā laikā, jo tikai šādās situācijās patiesi saredzam, kuri kredītdevēji ir pretimnākoši un kuri nav.  No šādiem sarežģījumiem varam izvairīties, ja savlaicīgi izplānojam, kā parādu atdosim, un rūpīgi izvērtējam visus iespējamos riskus, kad izvēlamies aizdevuma summu un veidu, taču, kā tas bieži gadās, dzīve ir pilna neparedzētiem apstākļiem un izmaiņām, tādēļ, pat aizņemoties atbildīgi un samērīgi savai finanšu situācijai, varam nonākt kredītgrūtībās.

Tieši tādēļ ātrā kredīta sniedzējs jāizvēlas gan pēc aizdevuma procentiem, gan ņemot vērā arī to, kādus risinājumus šis aizdevējs piedāvā kredīta savlaicīgas neatdošanas gadījumā. Jo stabilāks un uzticamāks ir kredīta devējs, jo vairāk varam cerēt, ka, nonākot finanšu grūtībās, aizdevējs palīdzēs rast risinājumu un veiksmīgi izkļūt no kredītsaistību sloga.