Dažas labas dāvanu idejas

Ar dāvanām vēlamies iepriecināt savus mīļos cilvēkus un sniegt tiem ko patiesi vērtīgu. Dāvanai nav jābūt lielai un dārgai, taču piemērotai konkrētiem svētkiem. Piemēram, dāvana dzimšanas dienā var atšķirties no dāvanas Valentīndienā. Tāpēc svarīgi izprast, kādas ir dāvanas saņēmēja vēlmes un atrast noderīgu un mīļu dāvanu atbilstošiem svētkiem.

Ja meklē dāvanu Ziemassvētkos, dzimšanas dienā vai Valentīndienā, tad šajā sarakstā noteikti atradīsi kādu lielisku ideju. 

Kā atrast labu dāvanu svētkos?

Ir daži nosacījumi, kas jāņem vērā, lai atrastu lieliskas dāvanas dažādos svētkos.

  • Ņem vērā dāvanas saņēmēja intereses un hobijus. Tādā veidā iespējams uzzināt, kas viņu varētu no sirds iepriecināt. Turklā hobiju attīstībai vienmēr nepieciešami jauni gadžeti, rīki un aksesuāri. Tos saņemt būs ne vien patīkami, bet arī noderīgi. Dāvana, kas ir praktiska un vienlīdz sagādā prieku vienmēr būs augstu novērtēta.
  • Izvēlies dāvanu atbilstoši sezonai. Skaidrs, ka jāņem vērā konkrētie svētkie – to jau ievadā minējām. Taču svarīgi arī piedomāt pie svētku sezonas – dzimšanas dienas ir cauru gadu un katram šī īpašā diena ir citā gadalaikā. Aktīvais dāvanas piedāvājums svaigā gaisā vienam cilvēkam varētu būt piemērota dāvana un citam atkal nē. Tomēr brauciens ar sniega motociklu nederēs vasaras sezonā.
  • Universālas dāvanas neļaus nošaut greizi. Ja tomēr īsti neesi pārliecināts par dāvanas saņēmēja gaumi un vēlmēm, vienmēr aktuālas un patīkamas būs universālas dāvanas. Tādas, kas patiktu ikvienam neatkarīgi no vecuma vai notikuma. Piemērs varētu būt kāds praktisks aksesuārs mājai vai dārzam, dāvanu karte veikalā vai kafejnīcā.

Oriģināla dāvana dzimšanas dienā

Dzimšanas diena ir īpaši svētki visiem. Lai arī ne vienmēr vēlamies šos svētkus svinēt milzu kompānijās un rīkot lielas ballītes, šī diena tomēr ir paredzēta priekam un labi pavadītam laikam. Dāvanai dzimšanas dienā ir jābūt par jubilāru un viņa prieku. Tas varētu būt kas oriģināls un aizraujošs – lai vēl vienu dzīves gadu nosvinētu izmēģinot ko jaunu.

Aizraujošs lidojums debesīs

Tiem, kam patīk ķert asākas izjūtas un labi pavadīt laiku, laba dāvanas ideja ir lidojums ar deltaplānu. Tā ir iespēja lidot pāri Rīgas centram un lūkoties uz ēkām un ieliņām no vairāku simtu metru augstuma. Pavisam aizraujoša un lieliska pieredze, ko atcerēties vēl ilgi. Šī ir fantastiska un pieejama dāvana draugiem un ģimenei dzimšanas dienā. 

Savukārt apaļā jubilejā iespējams izvēlēties ekskluzīvāku un īpašāku lidojumu debesīs – ar gaisa balonu. Tā ir neaizmirstama pieredze, kas ļaus elpai aizrauties no piedzīvotā skaistuma. Lidojums ar gaisa balonu ir dāvana, kas ļaus gūt iedvesmu un studas garumā priecēt acis un prātu ar brīnumainajiem dabas skatiem.

Dāvana sporta hobijam

Ja dāvanas saņēmējs nodarbojas ar sportu, tad ir vairākas lieliskas dāvanu idejas, kas atvieglotu viņa ikdienu. Pirmā no tām ir sporta pulkstenis, piemēram, Garmin pulkstenis. Tas ir aprīkots ar dažādām funkcijām, kas atvieglo sportošanu – rāda pulsu, uzrauga aktivitāšu līmeni un slodzi, fiksē progresu, mēra distanci utt. 

Bluetooth austiņas ir vel viena fantastiska dāvanas ideja, kas padara sportošanu daudz vienkāršāku un sniedz labu devu motivācijas. Bezvadu austiņas paliek ar vien populārākas sportošanas laikā, jo nekas netraucē klausīties kvalitatīvā mūzikas atskaņojumā gan esot uz vietas, gan arī kustībā.

Stilīga ūdens pudele veselībai

Vēl viena forša dāvana dzimšanas dienā ir stilīga ūdens pudele. Ar vien aktuālāks paliek temats par plastmasas neizmantošanu, lai saudzētu dabu. Tāpēc sabiedrība sāk izvēlēties ilgtspējīgākus un dabai draudzīgākus risinājumus, piemēram, plastmasas pudeļu vietā izvēlēties metāla, stikla vai vara ūdens pudeles

Turklāt piedāvājums ir ļoti plašs un iespējams atrast labus variantus gan sportistiem, gan ikdienai un īpašiem notikumiem. Labs dāvanas variants būtu arī foršs termoss vai termokrūze. Tie spētu saglabāt dzēriena temperatūru ilgstoši vēsu vai karstu, kas ir īpaši noderīgi, atpūšoties pie dabas.

Romantiska dāvana Valentīndienā

Meklējot dāvanu savai otrajai pusītei Valentīndienā, vēlamies pārsteigt ar ko oriģinālu. Ziedi un šokolāde sievai vai mīļotajai meitenei vienmēr tiks novērtētas, taču laiks pamēģināt ko citu. Zemāk apkopojām fantastiskas dāvanu idejas romantikas pilnai dienai.

SPA atpūta ar mīļoto 

Visskaistākais un romantiskākais veids, kā pavadīt laiku kopā, ir dalot mierpilnu atpūtu. Esot viens otram līdzās mirkļos, kad pāris ir relaksēts un priecīgs. Palutini savu otro pusīti ar ko īpašu šogad un Valentīndienā pārsteidz ar pilnvērtīgu atpūtu kādā augstvērtīgā SPA centrā. 

Tuvojoties mīlestības svētkiem, SPA atpūta Latvijā nodrošina ar dažādiem romantiskiem piedāvājumiem, kas ļauj baudīt relaksāciju ar mīļoto. Daži SPA centri, ko no sirds rekomendējam apmeklēt svētkos ir – Jūrmala SPA, Baltvilla SPA, Usmas SPA, Citrus SPA.  

Personalizēta rotaslieta

Meklējot romantisku dāvanu mīļotajai sievietei, vienmēr lieliska izvēle ir rotaslietas. Tā ir lieta ar ko nekad nevar nošaut greizi – ja vien zini sievietes gaumi. Ja nezini, tad jāizvēlas kas universāls un skaists. Piemēram, Swarovski auskari ar mirdzošiem kristāliem. Ja vēlies sievietei sajusties vēl īpašākai, tad skaista dāvanas izvēle ir personalizēta rokassprādze ar gravējumu. Tai pievienots medaljons, kurā iespējams iegravēt sievietes vārdu, iniciāli, datumu vai kādu īpašu gadskaitli.

Lai piešķirtu dāvanai vēl lielāku emocionālo vērtību, iespējams ielūkoties interneta veikala kategorijā Akmeņu apraksti. Izvēloties akmeni ar konkrētu aprakstu par sievietes raksturu, dāvanā tiks pasniegta ne vien skaista rotaslieta, bet arī mīļš novēlējums.

Garda maltīte restorānā

Un, protams, klasiska dāvana romantiskam vakaram – dāvanu karte restorānā. Ar dāvanu kartes palīdzību otrajai pusīte būs izvēle, kad šo romantisko maltīti baudīt. Šis ir lielisks risinājums gadījumā, ja Valentīndiena iekrīt darba dienā un abi kopā gribēsiet to nosvinēt brīvdienās.  

Mīļa dāvana Ziemassvētkos

Ziemassvētki ir ģimenes svētki, kas pirmajā vietā vienmēr liek kvalitatīvi pavadītu laiku ar saviem mīļajiem. Ziemassvētku dāvanas vēlamies sarūpēt mīļas un tādas, kas izrāda rūpes. Gada beigās ir īpaši svarīgi samīļot draugus un tuviniekus, un sacīt viņiem, cik daudz viņi tev nozīmē. To iespējams pateikt ar pareizās dāvanas izvēli.

Pašdarinātas dāvanas

Reizēm vislabākās dāvanas ir tās, kas nāk no sirds un kas tiek darinātas paša rokām. Kā jau sacījām iepriekš – labām dāvanām nav jābūt dārgām un ekskluzīvām. Dāvanā, kurā ieguldītas pūles un laiks, ir vismīļākās un labākās dāvanas. Pat tad, ja tas ir kā snieciņš, suvenīrs, paša zīmēts attēls, apsveikuma kartīte, koka rāmītis vai pašcepta torte. Lieliskas idejas meklē blogā Pašdarinātas dāvanas

Gaļas piegāde kulinārijas eksperimentiem

Visiem zināms, ka Ziemassvētkos nāksies kārtīgi pieēsties vairāku dienu garumā. Neviens svētku galds nav iedomājams bez štovētiem kāpostiem, speķa pīrāgiem, rosola, kotletēm un karbonādēm. Ja dāvanas saņēmējs ir īsts kulinārijas eksperts, tad laba dāvana viņam būtu gaļas piegāde uz mājām no vietējā ražotāja. 

Tā ir iespēja uzdāvināt kvalitatīvu, gardu un sulīgu gaļu, ko pievedīs līdz pat namdurvīm. Vienmēr ir prieks atbalstīt vietējos ražotājus, tāpēc šī dāvana būs ne vien mīļajiem cilvēkiem ģimenē, bet arī pašam ražotājam. Dāvanu karte galaspiegadejums.lv ir oriģināla, bet ļoti forša dāvana vecākiem, brāli vai māsai svētkos! 

Atpūta un jauni iespaidi ceļojumā

Gada beigās Ziemassvētkos gribās atpūsties un pavadīt laiku kopā ar tuviniekiem. Taču drīz vien jaunajā gadā gribēsies darīt ko aktīvāku un, iespējams, radīsies luste arī paceļot. Tādā gadījumā piedāvājam labu dāvanas ideju – ceļojumu aģentūras dāvanu karte jebkuram ceļojumam pēc dāvanas saņēmēja paša izvēles.

Ceļojums ir iespēja ne vien aizbraukt uz citu valsti un paskatīties, kā citi dzīvo, bet arī iespēja rast jaunas sajūtas. Gūt iedvesmu, iejusties pavisam citā atmosfēra, baudīt jaunus ēdienus un tradīcijas. Tik fantastisks veids kā iesākt jaunu gadu!

Lai izdodas atrast lieliskas dāvanu idejas svētkos un iepriecināt mīļos cilvēkus!

Ātrie kredīti bez darbavietas – ko ņemt vērā?

Arvien vairāk cilvēku mūsdienās iegūst ikmēneša ienākumus no dažādiem alternatīviem veidiem. Ir cilvēki, kas izīrē mājokļus, tādā veidā iegūstot papildus naudas līdzekļus katru mēnesi, ir arī tādi, kas investē naudu dažādās lietās, piemēram, akciju tirgos, valūtās, kā arī citviet. Tādā veidā bieži vien cilvēki ir spējīgi iegūt pat lielākus ikmēneša ienākumus nekā strādājot algotu darbu. Tieši tāpēc mūsdienās pieejami arī ātrie kredīti bez darba vietas.

Vai ir pieejami ātrie kredīti bez darba vietas?

Lai gan ir pierasts dzirdēt, ka aizdevums pārsvarā tiek piešķirts tikai cilvēkiem, kuriem ir regulāri ienākumi, aizdevēji, ņemot vērā mūsdienu tendences, kad cilvēki iegūst ienākumus arī no dažādiem alternatīviem veidiem, ir veikuši vairākas izmaiņas savās prasībās, tādā veidā piedāvājot aizņemties arī cilvēkiem, kuriem nav algots darbs.

Kāda ir aizdevuma piešķiršanas kārtība?

Ja esi izlēmis noformēt aizdevumu, tad, protams, nepieciešams rēķināties ar to, ka tiks ņemti vērā vairāki būtiski kritēriji, lai lemtu par to, vai piešķirt aizdevumu. Daži no tiem ir:

  • Vecums – pārsvarā kredīts internetā bez darba vietas tiek piešķirts no 21 gada vecuma
  • Ikmēneša ienākumi – aizdevums tiks piešķirts, ja ikmēneša ienākumi būs stabili
  • Kredītvēsture – ja pagātnē ir nenomaksāti kredīti, ir iespēja, ka aizdevums tiks atteikts

Šie ir daži būtiski faktori, ko aizdevējs noteikti ņems vērā, ja būsi izvēlējies noformēt aizdevumu.

Cik lielu naudas summu varēšu aizņemties?

Katram aizdevējam ir izveidots savs piedāvājums, tāpēc noteikti nepieciešams salīdzināt visus pieejamos aizdevējus, lai varētu atrast tieši sev piemērotāko variantu un saprastu, vai ātrie kredīti Latvijā ir piemēroti tev.  Arī aizdevuma termiņš katrai kredītkompānijai ir cita, tāpēc svarīgi saprast, kurš no piedāvājumiem ir pats piemērotākais tieši tavai situācijai.

Viens no variantiem, lai uzzinātu kādas summas piedāvā katrs aizdevējs, protams, ir izmantojot internetu un meklējot visu nepieciešamo informāciju aizdevēja mājaslapā, tomēr daudz ērtāks variants ir izmantot kādu no kredītu salīdzināšanas lapām, lai pāris minūšu laikā iegūtu visu nepieciešamo informāciju par aizdevējiem, lai saprastu, kuru aizdevēju piedāvājuma klāstā ir ātrie kredīti ar sliktu kredītvēsturi bez darba vietas.

Kā iegūt aizdevumu bez darbavietas?

Ja esi izlēmis noformēt aizdevumu bez darbavietas, ir nepieciešams izvēlēties vienu no aizdevējiem pie kura esi gatavs noformēt aizdevumu. Aizdevēju skaits Latvijā ir gana liels, tāpēc noteikti varēsi atrast tieši sev piemērotāko variantu, pirms tam salīdzinot visus iespējamos variantus, tādā veidā varēsi uzzināt arī to, kuri ir jaunākie ātrie kredīti Latvijā. Izvēloties aizdevēju noteikti pievērs uzmanību vairākām lietām:

  • Aizdevuma summa – summas atšķiras, tāpēc nepieciešams izvēlēties tieši sev piemērotāko variantu
  • Aizdevuma atgriešanas termiņš – katrs aizdevējs nosaka termiņu pēc kura nepieciešams kredītu atgriezt
  • Procentu likme – vislabāk izvēlēties aizdevēju ar zemāko procentu likmi, jo tādā veidā tev nebūs jāpārmaksā
  • Vecuma ierobežojums – ir aizdevēji, kuri piedāvā noformēt aizdevumu no 18 gadiem, kā arī piedāvā noformēt aizdevumu bez darba vietas no 19 gadiem bet pārsvarā šāda opcija pastāv no 21 gada vecuma

Ātrie kredīti bez darba vietas, protams, ir lielisks veids, kā iegūt papildus naudas līdzekļus, tomēr nekādā gadījumā nevajadzētu noformēt šo kredīta veidu, ja zini, ka pēc noteiktā termiņa nespēsi veikt kredīta atmaksu! Ātrie kredīti ilgtermiņā nav izeja no finanšu problēmām, tāpēc pret aizdevumu noformēšanu nepieciešams attiekties ar lielu atbildības sajūtu. Ja vēlies uzzināt vairāk par kredītiem un salīdzināto tos, tad dodies uz Comparo – salīdzināšanas portāls.

Kur internetā salīdzināt visus ātros kredītus?

Ātrie kredīti, pateicoties to ātrājai un vieglajai noformēšanai, ir kļuvuši par daudzu cilvēku primāro izvēli, kad nepieciešams aizdevums ikdienas tēriņiem. Tomēr izvēlēties īsto un piemērotāko aizdevēju plašajā piedāvājumu klāstā nav nemaz tik viegli, un, lai lieki nezaudētu līdzekļus, ir vērts veltīt mazliet vairāk laika aizdevēju salīdzināšanā, lai izvērtētu katru no iespējām.

Kādi ir šobrīd pieejamie ātro kredītu uzņēmumi Latvijā?

Mūsdienās ātro kredītu noformēšanu nodrošina vairāki uzņēmumi, pietam ik gadu šo kredītdevēju skaits turpina pieaugt. Parasti ātros kredītus piedāvā privāti nebanku aizdevēji, kuru piedāvājumos raksturīgas izdevīgas noformēšanas maksas, ātrs serviss un individuāla pieeja, taču, lai arī cik labs iespaids nerastos par kredītdevēju, nekad nedrīkstam zaudēt modrību. Vienmēr jāpieivērš uzmanība arī procentu likmēm, kredīta nosacījumiem, kā arī citu klientu pieredzes stāstiem par sadarbību ar konkrēto aizdevēju.

Šobrīd Latvijā ir gan aizdevēji, kas darbojas jau gadiem ilgi, kā piemēram, 4Finance, gan aizdevēji, kuri savu darbību uzsākuši pavisam nesen, piemēram, Bino.lv. Ar kredītdevējiem, kas tirgū darbojas jau gadiem ilgi, varam justies droši, jo šie uzņēmumi sevi jau pierādījuši ar ilggadēju darbību, un par šiem kredītdevējiem varam uzzināt arī caur līdzšinējo klientu atsauksmēm, bet, kad izvēlamies sadarboties ar jaunu un vēl nezināmu aizdevēju, ir ļoti svarīgi izpētīt visus kredītlīguma punktus un pārliecināties, ka aizdevuma noformēšana ir droša un bez slēptiem nosacījumiem.

Kā tos salīdzināt, lai izvēlētos labāko?

Lai padarītu izvēli vieglāku, ir izveidotas arī vairākas interneta vietnes, kā piemēram NetCredit.lv, kur redzami visi ātrie kredīti internetā salīdzini tur esošos piedāvājumus un tādējādi atrodi izdevīgāko! Šajās vietnēs varam redzēt gan aktīvos aizdevējus, gan viņu tābrīža piedāvājumus, tostarp procentu likmes, iespējamās aizdevuma summas un termiņus, kas ļauj pārskatāmi izvērtēt, kurš no aizdevējiem ir Jums piemērotākais.

Izvēloties aizdevēju, ir svarīgi ievērot ne tikai to, kādas ir piedāvātās aizdevuma summas, bet arī īpaša uzmanība jāpievērš procentu likmēm, soda procentiem un piedāvātajiem risinājumiem, ja aizdevumu neizdodas atmaksāt noteiktajā laikā. Dažreiz ātrais aizdevums var likties ļoti izdevīgs, it īpaši, ja tas tiek piedāvāts bez maksas, taču vēlāk, ja neizdodas kredītu atmaksāt tam paredzētajā termiņā, daudzi kredītņēmēji pārmaksā lielas summas, sedzot soda procentus vai veicot papildus pārskaitījumus termiņu pagarināšanai.

Pēc kādiem kritērijiem šie uzņēmumi izvērtē, kam aizdot un kam nē?

Izvēlēties aizdevēju ir tikai viens no soļiem, pēc tam nākas atklāt, ka ne visi aizdevēji ir ar mieru piešķirt mums nepieciešamo summu, it īpaši, ja tas ir aizdevējs, kas piedāvā visizdevīgākos kredītnosacījumus. Jo izdevīgāki, zemāki aizdevuma procenti, jo augstākas ir kredītdevēja prasības – nepieciešami augsti, regulāri ienākumi, kā arī ļoti liela nozīme ir pozitīvai kredītvēsturei. Ja agrāk Sms kredīti tika piešķirti viegli un bez papildus prasībām, tad šodien, dažādu regulējumu un noteikumu dēļ, kredītdevēju prasības ir augušas, lai pasargātu abas puses no nepatīkamiem starpgadījumiem un finanšu grūtībām.

Lai palielinātu savas iespējas saņemt aizdevumu, jau savlaicīgi rūpējieties par savu finanšu drošību un, uzņemoties jebkādas saistības, pildiet tās godprātīgi. Tas attiecas gan uz kredītu savlaicīgu apmaksu, gan uz jebkuru citu saistību izpildi, piemēram, ikmēneša rēķini par elektrību vai mobilajiem sakariem. Arī šādu rēķinu neapmaksāšana var vēlāk mazināt Jūsu iespējas saņemt kredītu.

Kā pārliecināties, ka esi izvēlējies labāko aizdevēju?

Kad kredīts ir izvēlēts un esat pārliecinājies, ka atbilstat aizdevēja prasībām, vēlreiz rūpīgi iepazīstieties ar kredīta nosacījumiem pirms apstiprināt savu pieteikumu, it īpaši, ja klientu atsauksmes par šo aizdevēju dalās. Lai pilnībā pārliecinātos, ka esat izvēlējies labāko no iespējamajiem risinājumiem, atkārtoti salīdzini visus ātros kredītus internetā, turklāt, ja iespējams, dariet to dažādos salīdzināšanas portālos, jo dažreiz informācija šajās vietnēs var atšķirties.

Pat ja procentu un nosacījumu ziņā izvēlētais aizdevējs liekas labākā no izvēlēm, papildus izvērtējiet arī to, cik ilgi šis uzņēmums jau darbojas, kāda ir tā vēsture un vai varat tam uzticēties. Vislabākais veids, kā par to pārliecināties, ir citu cilvēku atsauksmes, it īpaši, ja ar pieredzi var dalīties kāds pazīstams cilvēks, kurš nesen izmantojis šī aizdevēja pakalpojumus. Tādējādi, mācoties caur citu pieredzi, varam izvairīties no kļūdām un liekiem sarežģījumiem.

Protams, daudzu kredītņēmēju negatīvā pieredze sākas brīdī, kad neizdodas kredītu atmaksāt tam paredzētajā laikā, jo tikai šādās situācijās patiesi saredzam, kuri kredītdevēji ir pretimnākoši un kuri nav.  No šādiem sarežģījumiem varam izvairīties, ja savlaicīgi izplānojam, kā parādu atdosim, un rūpīgi izvērtējam visus iespējamos riskus, kad izvēlamies aizdevuma summu un veidu, taču, kā tas bieži gadās, dzīve ir pilna neparedzētiem apstākļiem un izmaiņām, tādēļ, pat aizņemoties atbildīgi un samērīgi savai finanšu situācijai, varam nonākt kredītgrūtībās.

Tieši tādēļ ātrā kredīta sniedzējs jāizvēlas gan pēc aizdevuma procentiem, gan ņemot vērā arī to, kādus risinājumus šis aizdevējs piedāvā kredīta savlaicīgas neatdošanas gadījumā. Jo stabilāks un uzticamāks ir kredīta devējs, jo vairāk varam cerēt, ka, nonākot finanšu grūtībās, aizdevējs palīdzēs rast risinājumu un veiksmīgi izkļūt no kredītsaistību sloga.