Lietoti datori

Lietoti datori un to iegāde

Tā kā datoru klāstu ik gadu papildina modernāki risinājumi, vecie datori tiek pārdoti un šobrīd pieejami dažadi lietoti datori ideālā stāvoklī. Tā kā cilvēki nepaspēj tos fiziski nolietot, un iegādājas ātrākus, modernākus datorus ik gadu, lietotie datori kļūst arvien pieejamāki un lētāki.

Lietota datora riski un priekšrocības

Tā kā šobrīd pieejami lēti lietoti datori par draudzīgām cenām, daudzi izvēlas iegādāties mazlietotus vai lietotus datorus, kas, iespējams, nav visātrākie un modernākie, bet atbilst visām ikdienas vajadzībām. Taču, lai datora iegāde būtu veiksmīga, jāpārliecinās par tā tehnisko stāvoklī, it sevišķi, ja cena ir aizdomīgi zema.

Datora tehniskie parametri

Iegādājoties lietotu datoru, ir svarīgi pārliecināties par datora tehniskajiem parametriem, kas ir viegli apskatāmi datora iestatījumos.

Būtiskākie rādītāji, kam pievērst uzmanību:

  • operatīvā atmiņa (RAM);
  • procesors;
  • atmiņa;
  • operētājsistēma.

Tāpat svarīgi pārliecināties par datora “veselību”, jo pat lietoti portatīvie datori ar jaudīgu procesoru un lielu atmiņu var izrādīties lēni, jo ir noslogoti pēc vairākkārtējas programmatūru pārinstalēšanas vai vīrusiem.

Papildus pievērsiet arī uzmanību Jums svarīgajiem faktoriem, piemēram, ja ikdienas darbā nepieciešams diskdzinis, pārliecinieties, ka tas strādā. Tāpat arī pārbaudiet, vai datoram strādā visas pieslēgvietas un uztvērēji, it īpaši WiFi un Bluetooth, jo dažreiz datori, kas ārēji izskatās mazlietoti un ideālā stāvoklī, vēlāk var izrādīties ar slēptiem bojājumiem un problēmām. Piemēram, portatīvie datori lietoti mēdz būt ar bojātu bateriju.

Tehniskais stāvoklis un cena

Pēc tam, kad būsiet izvērtējuši datora parametrus un sniegumu, varēsiet jau daudz veiksmīgāk novērtēt, vai piedāvātā cena atbilst tā tehniskajam stāvoklim. Lietoti datori cenas ziņā var būtiski atšķirties, jo to nolietojumu ietekmē ne tikai izlaiduma gads, bet arī tas, cik saudzīgi vai aktīvi dators ticis izmantots. Datora vērtība gada laikā var kristies pat divas reizes, tādējādi, nopērkot lietotu datoru, varam ietaupīt būtiskas naudas summas. Tie, kurus interesē lietoti portatīvie datori pārdod arī lietotas detaļas, tādējādi dažkārt var būt, ka dators ir salikts no dažādu datoru detaļām.

Nedaudz dārgāki, bet drošāki ir lietoti datori ar garantiju, kurus var iegādāties gan pie oficiālajiem tirgotājiem, gan arī pērkot no privātpersonām, kas datoru iegādājušās nesen un vēl nav izmantojušas garantijas sniegtās iespējas.

Lietoto datoru iegāde

Lietotus datorus mūsdienās varam iegādāties gan veikalos, gan vēršoties kādā no sludinājumu portāliem, kur katru dienu parādās jauni piedāvājumi iegādāties mazlietotus datorus labā stāvoklī par krietni zemākām cenām, kā veikalos. Piemēram, īpaši iecienīti ir lietoti datori no Vācijas, jo Vācijā tie ir lētāki un tiek ievesti Latvijā, lai tirgotu tos par salīdzinoši zemām cenām.

Datoru iegāde pie oficiāla tirgotāja

Ja Jūs interesē lietoti portatīvie datori ar garantiju, tad labākā izvēle būs datora iegāde pie oficiāla tirgotāja, kas piedāvā vienlaikus gan datoru iegādi, gan to apkopi un garantiju, tādējādi varat vērsties pie tirgotāja, ja atklājat kādas nepilnības pēc pirkuma veikšanas. Savukārt, ja nopirksiet datoru no nezināmas privātpersonas, risks būs daudz lielāks, jo nesaņemsiet oficiālu apstiprinājumu, ka dators ir lietošanas kārtībā.

Vairumā gadījumu lietoti datori tiek piedāvāti ļoti labā tehniskajā stāvoklī, dažkārt pat pavisam jauni modeļi, tādēļ tos izvēlas aizvien vairāk lietotāju. Turklāt jebkuru datoru, ja tas ir pārāk lēns vai neatbilst Jūsu prasībām, vienmēr varat uzlabot, papildinot ar jaunākām detaļām.

Artūrs Semjonovs Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.